האתר שלך חייב להיות נגיש! הזמן אתר חדש או שידרוג וקבל אתר נגיש (לפי תקן AA)
לקבלת הצעת מחיר לחץ כאן

הקמת אתר פורטל

פורטל הוא אתר אינטרנט המרכז אינפורמציה בתחום מסוים או במספר תחומים. לעומת בניית אתרים תדמיתיים, הקמת אתר פורטל לא מתמקדת על גוף או עסק ספציפי המציעים שירות מסוים, אלא מקבצת אינפורמציה וקישורים של אתרים שונים העוסקים באותו התחום.

הקמת אתר פורטל אולי נראית כמו מלאכה פשוטה, אך מדובר בתהליך שדורש תחכום ומקצועיות. פורטלים הם אתרים דינאמיים המוכרחים להתעדכן באופן קבוע על מנת לשמור על הרלוונטיות שלהם בתור ספקי מידע, ולכן יש לבנות במערכת ניהול נוחה ונגישה שתאפשר למנהל הפורטל להעלות תכנים ולערוך אותם ללא בעיה.

ממשק משתמש - הסוד לאריכות ימים

עסקנים רבים באינטרנט מאמינים שהקמת פורטל פשוט בחמש דקות עם הרבה קישורים תביא להם הצלחה מסחרית מסחררת, אבל האמת היא שרוב הפורטלים נכשלים בדיוק מסיבה זו, בזמן שפורטלים מקצועיים ושימושיים (כגון Yahoo) מחזיקים מעמד שנים רבות.

כשמקימים פורטל חדש חשוב להקפיד על ממשק המשתמש שלו. מראה הפורטל צריך להיות פשוט וברור ובו בזמן מרשים ואינטואיטיבי. ההצלחה של הפורטל תלויה ביכולתו להכיל כמות גדולה של תכנים ולהציג אותם באופן שלא יבלבל את הגולש ויתקבל היטב על ידי מנועי החיפוש.

מידע איכותי ורלוונטי

התפקוד העיקרי והבסיסי של פורטל הוא לספק קישורים לאתרים איכותיים שידוע שהגולשים ירצו להיכנס אליהם. מסיבה זאת הקמת אתר פורטל מקצועית היא רק השלב הראשון - על בעל הפורטל לבחון את התכנים שמוזנים לפורטל, לוודא שהכל עובד כשורה ולהיות קשוב לדרישות הגולשים.

הפורטל המודרני

בשנים האחרונות קשת הפעילות של פורטלים התרחבה לכיוונים אחרים, והיום הם מגישים תוכן נוסף מלבד קישורים ומידע על אתרים כגון כתבות ומאמרים מקוריים, סרטוני וידאו, מערכות פורומים, בלוגים, משחקים ועוד.

על אף שפורטלים גדולים וותיקים שולטים על השוק ביד רמה בימינו, פורטל ייחודי המתמקד בתחום ספציפי יכול לפרוץ החוצה ולהצליח.