האתר שלך חייב להיות נגיש! הזמן אתר חדש או שידרוג וקבל אתר נגיש (לפי תקן AA)
לקבלת הצעת מחיר לחץ כאן

נקודות חשובות בתהליך בניית אתר

התפתחות רשת האינטרנט בשנים האחרונות דורשת היום מכל חברה ובית עסק המכבדים את עצמם לבנות אתר אינטרנט שייצג אותם ברשת. כדי ליצור אתר איכותי בעל רמה גבוהה במיוחד, כדאי להקפיד על בניית אתרים המצייתים לחוקי המדיה האינטרנטית. לפניכם מספר נקודות חשובות שיוכלו לסייע לכם למקסם את הפרודוקטיביות של אתרכם.

בניית אתרים תוך שימוש בתמונות

האמרה הידועה "תמונה שווה אלף מילים" אמנם מביעה את חשיבות התמונות באתרי אינטרנט, אך כדאי לכלול באתר תמונות במידה, מבלי להעמיס על עין הגולש או להכביד על האתר עצמו. כדאי להשתמש בתמונות ואייקונים גם ככלי ניווט, המסייע לגולשים למצוא את הדף בו הם מבקשים לגלוש. עם זאת, כדאי לערוך את התמונות ולבדוק האם הן באמת צריכות להיות באתר ומהי המטרה שהן משרתות. כמו כן, כדאי להקטין את התמונות כך שישקלו פחות. נכון שכך הן יהיו חדות קצת פחות, אך הן לא יכבידו על האתר וכל גולש יוכל לראות אותן. כדאי להקפיד לדחוס אותן בלא פחות מ- 60%.

בניית אתרים והכללת תכנים איכותיים

כיום אין זה מספיק להקים אתר ולקוות שהוא ימשוך את הגולשים מעצמו. יש לכלול באתרים אלו גם תכנים איכותיים, שיציעו ערך מוסף לנכנסים אל האתר. מגמה רווחת כיום היא לפרסם מאמרים שונים באתר עצמו, הקשורים לתחום בו עוסק האתר. דבר זה מאפשר לגולשים לרכוש מידע תוך כדי גלישה, וממצב את בעלי האתר כאנשי מקצוע המומחים בתחומם. עם זאת, יש להקפיד על עריכת הטקסט ועל הגהה שלו. טקסט יכול להאדיר את המוניטין של איש מקצוע, אך כך שגיאות כתיב וניסוחים מסורבלים יכולים לפגוע ברמת האתר ובמוניטין של בעליו. כדאי לבקש מאדם אובייקטיבי לערוך את התכנים וכדאי אף יותר לפנות לאנשי מקצוע שידעו לנצל את התכנים לצורך קידום.

בניית אתרים תוך כדי צפייה ולמידה

רשת האינטרנט מתפתחת באופן תדיר, ולכן חשוב לבעלי האתרים להיות עם אצבע על הדופק, ללמוד דברים חדשים ולהתעדכן בנעשה ברשת בכלל ובתחום בו הם עוסקים בפרט. מומלץ לגלוש באתרים באותו התחום ולראות איך הם מתנהלים ואיזו אינטראקציה הם מנהלים עם הגולשים. בחנו באופן שוטף את מערכות ההפעלה השונות ובחנו את דרכי הפעולה של האתר שלכם, הן בזמן בניית האתר והן לאחר שהאתר כבר ברשת. היו פתוחים לביקורת ודעו כיצד ללמוד ממנה. בקשו עזרה ושכרו אנשי מקצוע במידת הצורך, שכן אף אחד אינו מצפה שתעשו הכל לבד.