האתר שלך חייב להיות נגיש! הזמן אתר חדש או שידרוג וקבל אתר נגיש (לפי תקן AA)
לקבלת הצעת מחיר לחץ כאן

טיפים לאתרי מכירות

מעוניינים לשווק את המוצרים שלכם ברשת ? או לפרסם את השירותים שחברתם מציעה ברחבי האינטרנט ? בכתבה הבאה ננסה לתת טיפים לאתרי מכירות, נבדוק כיצד לתכנן מראש את האתר כך שיתן לגולשים גם הנאה מגלישה באתר עצמו וגם יוביל אותם לקנות באתר.

                                                                                                      פברואר 11, 2009 13:00 
הצגת מחיר בצמוד למוצר

זוכרים כיצד פעם היינו ניגשים לקופה במכולת השכונתית ושואלים למחירו של מוצר כזה או אחר ? מאז כבר עברו חוקים המחייבים הצגת מחיר על כל מוצר, אבל העיקרון עצמו לא פסח מהעולם.

גם היום ישנם אתרי מכירות רבים שאינם מציגים בצמוד למוצר שלהם את המחיר, לעיתים הוא מוצג רק בכניסה לדף המוצר עצמו וראינו בעבר מקרים בהם המחיר מוצג רק בסוף תהליך הרכישה בסמוך לתשלום ממש.

חווית המשתמש באתר היא חשובה לא פחות מטיב המוצר וממחירו ללקוח, הקפידו תמיד על הצגת מחירים בצמוד למוצר והגולשים באתרכם יוכלו להנות מחווית משתמש טובה. מה שיחזיר אותם לקנות באתר שוב ושוב, הנוחות בעת קניית מוצר חשובה למרבית הלקוחות לא פחות מאשר מוצר העונה לצרכיהם ומתאים לכיסם.

רשימת משאלות

בשמה הלועזי (Wish List) ידועה האפליקציה הנחמדה הזו כמשהו שימושי מאוד, בישראל היא נפוצה פחות אבל עדיין מתאימה מאוד לנישות מסויימות ובמיוחד למצבים בהם אין כרטיס אשראי זמין לבצע את הקנייה באתר. לדוגמא נער שיום הולדתו מתקרב יכול להרכיב רשימה של מוצרים באתר ולפרסם אותה, הוריו וקרוביו יוכלו לרכוש עבורו את המוצרים באמצעות אותו האתר ולפי הרשימה שהנער הרכיב.

דוגמאות נוספות הן מצבים בהם הגולש ידפיס או ישמור רשימת מוצרים כזו ויגש איתה באופן פיזי לחנות עצמה, למרות שלא מדובר במסחר אלקטרוני פרופר, עדיין השימוש באתר היה הגורם למכירה.

אפשרויות סינון ותצוגה של מוצרים

אין דוגמא פשוטה וקלה יותר להסביר באמצעותה את חשיבות הנושא כמו אתר zap הישראלי, גולשים רבים נכנסים לאתר זה במטרה להשוות מחירים ולמצוא את המוצר שמתאים להם מתוך המבחר הקיים בשוק.

בכל אתרי המכירות, האפשרות לחפש מוצרים ואז למיין אותם לפי פרמטרים כמו מחיר או זמן אחריות, יוצרת מצב נוח ביותר למשתמש ומעניק חווית שימוש חיובית באתר.

השתדלו להעניק ללקוחות העושים שימוש באתרכם את מלוא האפשרויות למיין ולהציג את המוצרים והשירותים שלכם, הגולשים יגמלו לכם ברכישה דרך האתר ויחזרו לעשות בו שימוש שוב בעתיד.