האתר שלך חייב להיות נגיש! הזמן אתר חדש או שידרוג וקבל אתר נגיש (לפי תקן AA)
לקבלת הצעת מחיר לחץ כאן

מסחר אלקטרוני באינטרנט

פברואר 9, 2009 15:00החיבור בין האינטרנט למחשב

כאשר האינטרנט מוזכר בשיחה, רוב האנשים חושבים על דואר אלקטרוני או אולי על צ'אט ואתרי הכרויות. הנושא נותח ונבדק ברחבי העולם ובשנים האחרונות מספר האנשים העושים שימוש במחשב בד בבד עם האינטרנט רק גודל מחודש לחודש. בניית אתרים עבור עסקים ונותני שירות תופסת תאוצה בכל רחבי העולם, גם אירגונים גדולים ובמיוחד ממסדים שלטוניים שונים מוצאים תועלת כלכלית רבה בנתינת שירותים דרך הרשת גם מבחינת טיב השירות וגם באספקט הכלכלי.

מספר גדול של משתמשים מקיימים יחסים חברותיים דרך האינטרנט עם משתמשים אחרים, לעיתים הדבר גורם לירידה של ממש בכמות המפגשים ה"אמיתיים" של אדם מול אדם, יצירת רשתות חברתיות אולי נתנה את הדחיפה הראשונה להמון משתמשים שלמדו את השימוש במחשב ובאינטרנט ביחד ובעיניהם הם יחידה אחת.
משתמשים רבים מציינים את האינטרנט כמקור למידע מהיר, נדמה כאילו החליף מסך המחשב את כרכי האינציקלופדיה שהיו בכל בית בשנים עברו.

המהפכה העסקית של האינטרנט

רק בשנים האחרונות אנחנו רואים תופעה מעניינת, האינטרנט מאפשר לחנות אחת, לא משנה היכן היא ממוקמת פיזית, למכור את הסחורה שלה ברחבי העולם כולו. השינוי ללקוחות היה עצום בגודלו, אם תושביה של עיר קטנה נסעו בעבר לעיר מרכזית יותר בשביל לרכוש מותגים ומוצרים היום הם יכולים להזמין את כל מה שנפשם תחפוץ בו, בנוחות של הבית ואפילו במחירים תחרותיים מאוד.

מסחר אלקטרוני

בעבר היה מסחר אלקטרוני נחלתן הבלעדית של החברות הגדולות, אלו הקימו רשתות פרטיות בין סניפיהן (VPN) או עשו שימוש באמצעים אלקטרונים ישנים יותר אשר כבר לא בשימוש היום.

עכשיו אנחנו בפתחה של תקופה נהדרת מבחינתו של ציבור המשתמשים, יותר ויותר מוצרים ושירותים זמינים ברשת, מקניות ברשת של מצרכים לבית ועד רכישת מוצרי אלקטרוניקה מתקדמים. האינטרנט הוא גורם משמעותי ביותר בתחום המסחר האלקטרוני, הרשת איפשרה למליוני אנשים להחשף לחנויות ושירותים שונים אשר לא היו זמינים להם בעבר בגלל מרחק פיזי או חוסר כדאיות כלכלית.

יותר ויותר עולה נושא בניית אתרים לעסקים קטנים לסדר היום של החברות הותיקות בשוק וגם עסקים קטנים מוצאים עצמם עושים שימוש גובר באפשרויות שרשת האינטרנט מציעה להם.

התפצלות המסחר האלקטרוני לענפים

כבר היום התפתח המסחר האלקטרוני והסתעף לתחומים אחרים כמו mCommerce (האות M מסמלת Mobile) אשר סובב סביב טלפונים ניידים. תחום נוסף ומעניין הוא מסחר לקוח-מול-לקוח (C2C) אשר בניגוד לעבר מאפשר החלפה חופשית של סחורות בין אנשים פרטיים דרך אתרים מוכרים כמו יד2 ורבים נוספים.

בכמה מדינות מתקדמות בתחום האינטרנט יש אפילו חנויות אלקטרוניות הנבנות במיוחד לטלויזית הרשת (I.P. TV), בישראל עוד אין כאלו שידורים אבל העבר מלמד אותנו שגם סוג המסחר הזה יגיע לארץ הקודש בשנים הקרובות.

העתיד צופן בחובו הפתעות רבות, אבל דבר אחד הוא ודאי ובטוח:

בכל מקום בו תהיה רשת האינטרנט - יהיה מסחר אלקטרוני.