האתר שלך חייב להיות נגיש! הזמן אתר חדש או שידרוג וקבל אתר נגיש (לפי תקן AA)
לקבלת הצעת מחיר לחץ כאן

האינטרנט כפלטפורמה עסקית

בשנים האחרונות אנו עדים לחדירה משמעותית ביותר של האינטרנט במדינות מערביות ואחוז משקי הבית המחוברים לשירותי אינטרנט בארה"ב עבר את ה- 40% וברמה גלובלית את ה- 20%. בישראל, מעל 70% ממשקי הבית מחוברים לאינטרנט וישנם קרוב ל-4 מיליון גולשים בגילאי 13 ומעלה.

רשת האינטרנט הינה פלטפורמה עם יתרונות גדולים לעסקים קטנים. אחד מהיתרונות החשובים הוא באפשרות החשיפה של עסקים קטנים לקהל קונים פוטנציאלים רחב, בעלות נמוכה יחסית בהשוואה לערוצי שיווק ופרסום מסורתיים. החדירה הגבוהה של האינטרנט בקרב אוכלוסיות מערביות, הגבירה את הביקוש לשירותי בניית אתרים ולפעילות שיווקית און ליין של עסקים. כיום, כל עסק המעוניין לגדול ולהתפתח דואג, קודם כל, להקים אתר ובהמשך הדרך לשיווקו ברשת.

הקמת אתר הינה השלב הראשון בתהליך החדירה לרשת והינה תהליך מורכב כשלעצמו, אך אין לשכוח שלא כאן מסתיים התהליך. מכאן ואילך יש לנקוט בפעילות שיווקית ופרסומית און ליין, במטרה להביא גולשים לאתר. לצורך זה, רצוי לשכור את שירותיהם של אנשי מקצוע, בעלי ידע וניסיון בתחום, כבר בשלבים הראשונים של תכנון בניית האתר וזאת על מנת למנוע מצב בו מוקם אתר שאינו עונה על מטרות העסק. מסיבה זו, תהליך בניית אתר והעלאתו לאוויר כרוכים בעלות ובהשקעת משאבים לא קטנה עבור עסקים קטנים.

אז זהו, מפסיקים לחלום על אתר ברשת בגלל המחיר?

לא צריך לוותר על החלום, כי ישנן חברות אשר מציעות פתרונות גם לעסקים קטנים, שמבקשים לעצמם נציגות ברשת. מרבית חברות בניית האתרים מציעות אמנם פתרונות זולים, עד כדי בניית אתרים בחינם, אך לרוב מדובר באתרים שאינם איכותיים עבור עסקים ועשויים לגרום יותר נזק מאשר תועלת, שכן פני האתר משקפים, במידה ניכרת, את פני החברה.

יחד עם זאת, יש מספר חברות בניית אתרים איכותיות וותיקות, אשר במהלך שנות קיומן פיתחו פלטפורמות מתקדמות לבניית אתרים והן אלו אשר יכולות להציע ללקוח פתרון איכותי לבניית אתר, במחיר אטרקטיבי ביחס עלות מול תועלת.

איך? פשוט מאוד...

עיקר עלות בניית האתר נשענת על העבודה שמושקעת בהקמתו מבחינת תוכנה ועיצוב. חיסכון באלמנטים אלו והפקדתם בידי הלקוח, יכולים להוזיל משמעותית את מחיר האתר. אך אין כאן חוכמה של ממש אם הלקוח לא יצליח להסתדר עם המערכת שתועבר אליו. על כן, נדרשת חברת בניית האתרים לפתח מערכת ידידותית, שזמן העבודה בה, גם עבור בעל האתר שזו לו חשיפה ראשונה לרשת, יהיה קצר באופן משמעותי.

פיתוח מוצר שכזה הוא נחלתן של חברות אינטרנט וותיקות ומנוסות מאוד, אשר הגיעו לשלב מבוסס בו הן יכולות להתחיל לחשוב על כל המגזרים ולא רק על עסקים בעלי משאבים לא מוגבלים. חברות אלו הן הבסיס לעולם אינטרנטי רחב ומקיף עוד יותר, עולם בו לכל אחד ייצוג שווה והזדמנות ראויה להצליח.