דרונט דיגיטל
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בניית אתרים בצבעים נכונים

בניית אתרים בצבעים הנכונים על פי הפסיכולוגיה של הצבעים היא תהליך משמעותי מאוד בתחום השיווק באינטרנט. השימוש בצבעים נכונים לא רק משדרג את המראה של האתר - הוא משפיע על התנהגות הגולשים. לפני שבוחרים צבעים לאתר צריך להחליט: מהו המסר שאנחנו מנסים להעביר?

בחירת צבעים לפי קהל יעד

שמתם לב פעם שהעיצוב של מסעדות מזון מהיר מתאפיין בגוונים חזקים של אדום וכתום? זה לא במקרה. מחקרים מלמדים שהצבע האדום והצבע הכתום מעודדים את הסועדים לאכול מהר ולעזוב - וזה בדיוק מה שמסעדות מזון מהיר רוצות שהם יעשו.

לעומת זאת, צעצועים, ספרי ילדים ואתרי אינטרנט המיועדים לילדים מכילים בדרך כלל שטחים נרחבים בצבעים בסיסיים ובהירים, מכוון שילדים מגיבים בצורה חיובית יותר לצבעים אלה מאשר לצבעי פסטל או לגוונים כהים. אתרים בעלי תוכן למבוגרים בלבד מאופיינים בצבעים אדום ושחור, מאחר שלצבעים אלה יש קונוטציה מינית.

צבעים שונים לעמים שונים

מומחים לשיווק ביצעו מחקרים רבים והגיעו לתובנות רבות בנוגע להשפעתם של צבעים על התנהגותם של בני אדם. עם זאת, ההשפעות האלה עשויות להיות שונות כשמדובר באנשים מתרבויות שונות.

לדוגמה: בסין לבן הוא צבע המוות, בזמן שבברזיל סגול מסמל את המוות. הצבע הצהוב קדוש לסינים, אך ביוון הוא מסמל עצבות ובצרפת הוא מסמל קנאה. הצבע הירוק מיוחס לקנאה בצפון אמריקה (אך גם לכסף). אנשים ממדינות טרופיות בדרך כלל מגיבים טוב יותר לצבעים חמים בזמן שאנשים ממדינות צפוניות מגיבים היטב לצבעים קרירים.

בניית אתרים בצבעים נכונים בתרבות המערבית

הרשימה הבאה תדגים אילו קונוטציות מעלים צבעים מסוימים על פי המסקנות של מחקרים רבים בתחום השיווק באינטרנט:

אדום - התרגשות, כוח, סקס, תשוקה, מהירות, סכנה

כחול - אמון, מהימנות, שייכות, קרירות

צהוב - חום, שמש, עליזות, שמחה

כתום - שובבות, חמימות, נמרצות

ירוק - טבע, טריות, צמיחה, שפע

סגול - רוחניות, מלכותיות, אקזוטיות

ורוד - עדינות, ילדותיות, נשיות

לבן - טוהר, בתוליות, נקיון

שחור - תחכום, אלגנטיות, מסתוריות, משיכה

זהב - יוקרה

כסף - יוקרה, קרירות, מדעיות

שילובים בין צבעים שונים יכולים להוביל לתוצאות שונות. יהיה עליכם לבחור את המסר שלך בקפידה: כולנו אולי רוצים אתר שיקרין תשוקה, מהימנות, תמימות, יוקרה, אלגנטיות אחראיות ושובבות הן יחד, אבל שילוב של יותר מדי צבעים יגרום לאתר שלכם להיראות כמו סערת רגשות ובסופו של דבר יבלבל את הגולשים וירחיק אותם.

דברו איתנו
צור קשרדלג על צור קשר

נשמח לשמוע ממך

מלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
*
checked
עבור לתוכן העמוד

© כל הזכויות שמורות,1999-2018, דרונט דיגיטל. אין לעשות שימוש בחומר המופיע בדף זה ללא אישור מראש מבעלי זכויות היוצרים.