דרונט דיגיטל
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בניית אתרים ועיצוב אתרים

לעיתים קרובות אנשים מתבלבלים בין בניית אתרים ועיצוב אתרים למרות שמדובר בשני תהליכים שונים בתכלית. בניית אתרים ועיצוב אתרים הם שני צדדים של אותו המטבע, אך בדרך כלל הם מבוצעים על ידי שני אנשי מקצוע נפרדים שמשתפים פעולה.

בניית אתרים מתייחסת לתהליך הטכני של כתיבת הקוד של האתר. המפתח הוא למעשה מתכנת השולט בשפת html ומניח את יסודות האתר, מתכנן את המבנה שלו וקובע את היכולות הפונקציונליות של האתר.

עיצוב אתרים, לעומת זאת, הוא תהליך יצירתי יותר אשר מתייחס למראה האתר: המעצב בוחר את הצבעים, הגופנים ושאר האלמנטים הויזואליים שקיימים באתר. במקרה של אתרים עם פלאש, המעצב גם יוצר גרפיקות ואנימציות שונות.

הצטלבות בממשק המשתמש

דרכיהם של מעצב האתר ומפתח האתר מצטלבות בעבודה על הממשק: מצד אחד המפתח בונה את האפשרויות האינטראקטיביות השונות באתר, ומצד שני המעצב מתכנן את הממשק כך שיציג את כל הפונקציות שהאתר מציע באופן ברור ומזמין, וביחד הם מנסים ליצור מה שנקרא "ממשק משתמש ידידותי."

חברות בניית אתרים לרוב מעסיקות מפתחים ומעצבים למחלקות שונות אשר משתפות פעולה ביניהן. ישנם פרילנסרים שעוסקים גם בבניית אתרים וגם בעיצוב אתרים, אך במקרים רבים המפתח האחראי על בניית האתר עובד עם מעצב.

מערכות בניית אתרים גרפיות

בשנים האחרונות שני התחומים עברו תהליך של התקרבות עם תוכנות לבניית אתרים שיצאו לשוק המשלבות פונקציות מוכנות מראש ואפשרות לערוך אתרים באופן גרפי ואינטואיטיבי יותר. עם זאת, תמיד ישנם מקומות שמצריכים ידע בתכנות גרידא, במיוחד כשמדובר באתרים עם פונקציות מתוחכמות.

בניית אתרים מיועדת לאנשים בעלי חוש טכני בזמן שעיצוב אתרים מיועד יותר לאלו שיש להם רגישות ויזואלית. ישנם אנשים הניחנים בשתי הסגולות במקביל אך הם לא רבים. הפרדת שני התפקידים החיוניים הללו תוך כדי תיאום בין שני הצדדים תוביל ליצירת אתר איכותי, פונקציונלי ומרשים.

דברו איתנו
צור קשרדלג על צור קשר

נשמח לשמוע ממך

מלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
*
checked
עבור לתוכן העמוד

© כל הזכויות שמורות,1999-2018, דרונט דיגיטל. אין לעשות שימוש בחומר המופיע בדף זה ללא אישור מראש מבעלי זכויות היוצרים.