דרונט דיגיטל
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בניית אתרים לפי W3C

קונסורציום הרשת הכלל עולמית או כפי שהוא נקרא בעולם W3C הוא ארגון בינלאומי הקובע ומפרסם תקנים ברשת האינטרנט. מטרתו של הארגון היא ליצור אחידות בשפות הרשת והפרוטוקולים באמצעות תקנים חופשיים. בניית אתרים לפי W3C היא אחת מהדרכים היעילות יותר ליצור אתר שמותאמים לדפדפנים שונים ולמנועי החיפוש.

מהם היתרונות של בניית אתרים לפי W3C?

האינטרנט הוא גוף בינלאומי עצמאי ללא כל פיקוח רשמי. זהו יתרון שהוא גם חסרון, מאחר שהחופש הכמעט בלתי מוגבל שסורר באינטרנט יצר מצב שבו מפתחי אתרים יכולים להשתמש בסגנונות קוד שונים בתכלית - מה שלרוב מוביל לחוסר תאימות בין האתרים, הדפדפנים ומערכות ההפעלה.

בניית אתרים לפי W3C מבטיחה שהאתר יותאם לכל סוגי הדפדפנים ומערכות ההפעלה. בניית אתרים בשיטה זו מאפשרת למפתחי אתרים לעבוד עם מערכת אחת בלבד ולייעל את תהליך הקמת האתר באופן משמעותי. לעיתים קרובות בניית אתרים בסגנון "חופשי" תוביל להבדלים במראה ובתפקוד האתר במערכות שונות ואף תאלץ את המפתח להקים לאתר שתי גרסאות שונות, אם לא יותר.

הפרדה בין תוכן ועיצוב

התקנים של W3C פותחו על ידי מומחי בניית אתרים עם ניסיון רב והשימוש בהם גם מבטיח קוד נקי, מסודר ומותאם למנועי חיפוש. אתר הבנוי על פי תקני W3Cמפריד בין קוד עיצוב ובין קוד תוכן ומשתמש בתגיות המסייעות למנועי החיפוש לשייך את האתר לתחומים בו הוא עוסק.

כמו כן, הקוד התקני קצר יותר, מה שהופך את האתר למהיר יותר ומאפשר לזחלני הרשת של מנועי החיפוש לסרוק אותו במהירות וביעילות.

ניתן להתאים אתר קיים לתקן W3C, אך תהליך זה עלול לעיתים להפוך ליקר ומסובך, תלוי בקוד המקורי של האתר. מומלץ אם כן להקדים תרופה למכה ולפנות לחברת בניית אתרים שמכירה את תקן ה-W3C ומיישמת אותו באופן קבוע.

דברו איתנו
צור קשרדלג על צור קשר

נשמח לשמוע ממך

מלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
*
checked
עבור לתוכן העמוד

© כל הזכויות שמורות,1999-2018, דרונט דיגיטל. אין לעשות שימוש בחומר המופיע בדף זה ללא אישור מראש מבעלי זכויות היוצרים.