דרונט דיגיטל
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בניית אתרים מבוססים מערכת לניהול תוכן

לפני לא הרבה זמן תהליך בניית אתרים היה מסובך וכלל מספר לא מבוטל של שעות פיתוח. כאשר בסופו של התהליך הלקוח היה מקבל את התוצר הסופי, הוא היה די יקר וכל שינוי קטן שלקוח ביקש לבצע באתר דרש התערבות של מתכנת וגרר עלויות נוספות עבור השינויים.

עם הזמן, חברות בניית אתרים רבות עברו לבניית אתרים שמבוססים מערכות לניהול תוכן (CMS) כדי לזרז את התהליך אך בעיקר כדי לאפשר ניהול תוכן מתקדם.

חלק מהחברות בנו מערכות לניהול תוכן משלהם, כאשר הקוד שעובד מאחורי הקלעים נכתב מ-0, והיו חברות שלקחו קוד מוכן (קוד פתוח, לרוב PHP) וביצעו במערכת שינויים ושיפורים רבים וכך הפכו מערכת פשוטה שידעה לבצעה מספר מצומצם של פעולות פשוטות למערכת לניהול תוכן עם מבחר עשיר של אפשרויות, כולל ממשק ידידותי למשתמש הקצה. במערכות אלה מתחזק אתר האינטרנט של החברה נהנה מחיים קלים יחסית.

כיום בשוק קיימות מספר מערכות קוד פתוח לניהול תוכן, כאשר לכול אחת מהן קהילה עולמית שמפתחת עבור המערכות אלה אפשרויות רבות ומגוונות, כגון תוספים, תבניות חדשות שמאפשרות להפעיל אתרים שמבוססים על מערכות זהות אך שונים מבחינת המראה החיצוני.

בין המערכות לניהול תוכן המפורסמות בעולם ניתן למצוא את:

מערכת קוד פתוח וורדפרס (WORDPRESS) - מערכת וורדפרס מתחילת ימיהה תוכננה לאפשר לכל דורש, להפעיל בלוג פשוט לפרסום ידיעות דרך ממשק פשוט וידידותי למדי.

עם חלוף הזמן ובזכות קהילת מפתחים עולמית, הפכה מערכת להפעלת בלוג פשוט למערכת לניהול תוכן של ממש עם מבחר עצום של אפשרויות, תוספים ותבניות שבהתקנה די פשוטה, הופכים את המערכת ל-CMS מועדף לניהול אתר עצמאי.

מערכת קוד פתוח דרופל (DRUPAL) - גם במקרה הזה מדובר על מערכת ניהול תוכן עם קוד פתוח הכוללת תוספים ותבניות רבות שמוסיפות יחד למערכת את היכולות שיש לה להציע למפעילי האתר , מבוסס דרופל.

מערכת ניהול תוכן קוד פתוח ג'ומלה (JOOMLA) - בתי תוכנה רבים בארץ ובחו"ל בחרו במערכת זו כמערכת עיקרית לבניית אתרים לקהל הלקוחות שלהם, כאשר המערכת כוללת אפשרויות רבות שמוסיפות לה גמישות רבה, כאשר אחת מבינהן זהו מודול שמוסיף למערכת יכולות נוספות בכל הקשור לתהליך קידום אתרים במנועי חיפוש ובכך הופך את המערכת לגמישה יותר וקלה יותר לקידום ע"י הסרת פרמטרים רבים מהכתובת של הדף ובכך הופך אותה לקצרה וקליטה יותר.

כמובן שמערכת שהוזכרו בכתבה זו כוללות אפשרויות רבות נוספות, אך לא ניתן לפרט את כולן בסמגרת כתבה אחד, כמו כן, בנוסף למערכת לניהול תוכן הנ"ל, קיימות מערכות רבות נוספות, שמאפשרות לבצע רוב הפעולות, עליהן נכתב בכתבה זו.
דברו איתנו
צור קשרדלג על צור קשר

נשמח לשמוע ממך

מלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
*
checked
עבור לתוכן העמוד

© כל הזכויות שמורות,1999-2018, דרונט דיגיטל. אין לעשות שימוש בחומר המופיע בדף זה ללא אישור מראש מבעלי זכויות היוצרים.