דרונט דיגיטל
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בניית אתרים מותאמים לכרום

גוגל כרום הוא דפדפן אינטרנט שהושק על ידי חברת גוגל בשנת 2008. בדומה לפיירפוקס, גוגל כרום מבוסס על קוד פתוח ומאפשר למפתחים חיצוניים ללמוד את מבנה הדפדפן באופן חופשי. גוגל היא חברת האינטרנט המשפיעה ביותר בעולם בימינו, ולכן בניית אתרים מותאמים לכרום היא ללא ספק צעד חכם ומומלץ לטווח הרחוק.

על פי הודאת מנכ"ל גוגל אריק שמידט, גוגל החליטה לפתח ולהשיק את הדפדפן על מנת להתחרות באקספלורר של מיקרוסופט, שלמרות עלייתו המרשימה של הדפדפן פיירפוקס, ממשיכה לשלוט על שוק הדפדפנים.

התאמה לאפליקציות של גוגל

גוגל כרום פותח במיוחד כדי לעבוד עם האפליקציות המקוונות השונות של גוגל, אך לא הביא איתו בשורה חדשנית במיוחד בתחום הדפדפנים: הממשק והפונקציות שכרום מציע לא שונים מאלו של דפדפנים אחרים באופן מהותי.

עם זאת, יש שוני בין המבנה של כרום ודפדפנים אחרים, ולכן ישנם אתרים שכרום מגיב אליהם באופן שונה מאקספלורר ופיירפוקס: אתרים מסוימים ירוצו חלק על כרום בזמן שאתרים אחרים יקרטעו ויגמגמו, יוצגו באופן לא תקין ולעיתים אפילו לא יעבדו בכלל.

2.8% משוק הדפדפנים יום לאחר ההשקה

כוחה של חברת גוגל בתחום האינטרנט בלתי ניתן לעוררין, ולכן אין זה מפתיע שכרום הצליח למשוך 2.8% משוק הדפדפנים רק יום אחד לאחר השקתו. עד כה גוגל ניצחה ברוב הקרבות שלה במלחמה מול מיקרוסופט, מה שמלמד אותנו שכדאי לבנות אתרים מותאמים גם לכרום על מנת לחשוף את האתר לנתח השוק הגדול ביותר שאפשר.

הדפדפן של גוגל כן מביא איתו בשורה מסוימת בטווח הארוך: התאימות של הדפדפן לאפליקציות השונות של גוגל ובעיקר למנוע החיפוש יעזרו לגוגל לשכלל את יכולתה לאסוף נתונים על הגולשים ולנתחם. לעובדה זאת תהיה ללא ספק השפעה גדולה עם תוצאות החיפוש בגוגל בכלל ועל קידום אתרים בגוגל בפרט.

דברו איתנו
צור קשרדלג על צור קשר

נשמח לשמוע ממך

מלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
*
checked
עבור לתוכן העמוד

© כל הזכויות שמורות,1999-2018, דרונט דיגיטל. אין לעשות שימוש בחומר המופיע בדף זה ללא אישור מראש מבעלי זכויות היוצרים.