דרונט דיגיטל
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בניית אתרים מותאמים לפיירפוקס

בשנים האחרונות הפך פיירפוקס, דפדפן הקוד הפתוח של חברת מוזילה, למתחרה רציני ב-Internet Explorer, הדפדפן של מיקרוסופט. מעל ל-20% מכלל הגולשים משתמשים כיום בפיירפוקס, ולכן בניית אתרים מותאמים לפיירפוקס היא אופציה שאסור להתעלם ממנה.

במשך שנים האקספלורר של מיקרוסופט שלט בשוק ביד רמה, חלק יגידו אפילו בעריצות ובאמצעות מונופול לא הוגן. דפדפן הפיירפוקס, שגרסתו הראשונה הושקה בשנת 2004, עשה דרך ארוכה אך הצליח לשנות את תמונת המצב כנגד כל הסיכויים.

היתרון של הקוד הפתוח

ההבדל המהותי בין אקספלורר ובין פיירפוקס הוא שפיירפוקס הוא דפדפן קוד פתוח שמאפשר למפתחים חיצוניים לבנות הרחבות שונות ולהוסיף אותן לדפדפן, בזמן שהדפדפן של מיקרוסופט לא מאפשר זאת. ההבדל הזה מקנה לפיירפוקס יתרון כי מצד אחד, הגרסה הבסיסית שלו קלה ומהירה יותר מהאקספלורר, ומצד שני הפוטנציאל השימושי שלו גדול יותר.

עלייתו המתמשכת של פיירפוקס הובילה לשינוי מהותי בתחום של בניית אתרים. עד לפני כמה שנים היה נהוג לבנות אתרים מותאמים לגלישה באקספלורר. פיירפוקס ואקספלורר פועלים בצורה שונה ולכן אתר שמותאם לאקספלורר עלול לעלות בפיירפוקס בצורה משובשת ולעיתים אף לא לתפקד בכלל.

בגלל שהרוב המכריע של הגולשים ברחבי העולם השתמש באקספלורר, רוב מפתחי האתרים בחרו להתעלם מדפדפנים כמו פיירפוקס על מנת לחסוך בהוצאות, מאחר שכדי לבנות אתרים מותאמים לפיירפוקס ולאקספלורר הם נאלצו לבצע עבודה כפולה על אותו אתר.

בניית אתרים על פי תקנים בינלאומיים

היום המצב כבר לא כזה. פיירפוקס ודפדפנים אחרים כמו גוגל כרום וספארי של אפל נוגסים בנתח השוק של מיקרוסופט ומפתחי אתר נאלצים מכורח המציאות לבנות אתרים מותאמים לדפדפנים שונים, בין אם מדובר בכמה גרסאות קוד של אותו האתר או בגרסה אוניברסלית המתאימה לכל הדפדפנים.

כפי שעושה רושם עכשיו, הפופולריות של פיירפוקס רק הולכת וגוברת, ולכן בניית אתרים מותאמים לפיירפוקס עכשיו תהיה השקעה נבונה לעתיד.

דברו איתנו
צור קשרדלג על צור קשר

נשמח לשמוע ממך

מלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
*
checked
עבור לתוכן העמוד

© כל הזכויות שמורות,1999-2018, דרונט דיגיטל. אין לעשות שימוש בחומר המופיע בדף זה ללא אישור מראש מבעלי זכויות היוצרים.