עיצוב אתרים מקצועי

הטכנולוגיה בתחום המחשבים עברה תהפוכות רבות בשני העשורים האחרונים, וההשפעה של מגמה זו על בניית אתרים הייתה עצומה בהתאם. מיליוני אתרים שונים פוקדים את האינטרנט ומהווים רשת נרחבת של קולות וסגנונות עיצוב שונים בתכלית. כאשר לכל אתר יש סגנון משלו, כיצד נוכל להגדיר עיצוב אתרים מקצועי?

למרות הסגנונות השונים, ישנם מספר עקרונות בולטים שמתקיימים ברוב אתרי האינטרנט הפופולריים. עיצוב אתרים מקצועי מספק סביבה שימושית שמספקת אינפורמציה, יוצר מותג מוצלח, והכל באמצעות עיצוב מרשים וקוהרנטי.

שישה עקרונות בעיצוב אתרים מקצועי

 1. סדר עדיפויות: עיצוב טוב מוביל את המשתמש לאינפורמציה על פי סדר עדיפויות וחשיבות. אינפורמציה עם חשיבות גבוהה יותר תקבל גם עדיפות ויזואלית. למשל: ברוב האתרים, הדבר הראשון שתראו הוא הלוגו. הלוגו משקף את מהות האתר; הוא בדרך כלל יהיה גדול ויופיע בצד ימין העליון של המסך – המקום הראשון אליו הגולשים יסתכלו.
 2. ניווט:העיצוב צריך להבהיר לגולש איפה הוא נמצא ולאן הוא יכול להגיע. יש למקם כפתורים לאזורים שונים באתר במקומות ברורים לעין ולהסביר לאן כל כפתור יקח את הגולש, בין אם באמצעות טקסט או אלמנט ויזואלי המשתמש בדימוי מתאים (לדוגמה: ציור של בית לוקח אותך לעמוד הראשי)
 3. טיפוגרפיה: טקסט הוא האלמנט הנפוץ ביותר בעיצוב אתרים, ולכן יש להשקיע בו לא מעט מחשבה. גופנים שונים מבטאים רעיונות שונים: טקסט בעל חשיבות יקבל לעיתים הדגשה; כותרת עשויה לקבל הדגשה גם קו תחתון; מובאות יופיעו בדרך כלל כטקסט נטוי. כמו כן, לגדלים, צבעים, ריווח ופסקאות יש השפעה גדולה על הכוונה שמאחורי הטקסט עצמו.
 4. שימושיות: אין זה מספיק לעצב אתר שיראה טוב – הוא צריך גם להיות שימושי. אתר שימושי הוא אתר שמתפקד באופן שבו שרוב הגולשים מצפים שהוא יתפקד.
 5. בהירות: בהירות וחדות חשובות מאוד לעיצוב האתר. על הקצוות של האלמנטים הויזואליים להיות חדים. כמו כן, יש להבליט את הגבולות באמצעות ניגודיות גבוהה.
 6. עקביות: עקביות היא אולי למעשה הכותרת של עיצוב אתרים מקצועי. כל הבחירות שנעשו בגדלים, הפונטים, הצבעים, עיצוב הכפתורים, ריווח, האלמנטיים העיצוביים וכו' מוכרחות להיות עקביות. חוסר עקביות באתר שווה ערך לשגיאות כתיב במאמר.

כמובן שתמיד ישנם יוצאים מן הכלל. לעיתים ניתן לשבור את אחד מהעקרונות הנ"ל ולבנות אתר עם פרספקטיבה קצת שונה. עם זאת, רוב האתרים המצליחים ברחבי העולם שומרים על העקרונות של עיצוב אתרים מקצועי, כך שלפני שמחליטים לעשות משהו "שונה" צריך לחשוב – האם זה באמת ישרת את האתר באופן חיובי?

לא משנה מה התחום העסקי שלך אנחנו יכולים לעזור לך
 • לבלוט
 • ולזהור
במרחב הדיגיטלי
לא משנה מה התחום העסקי שלך אנחנו יכולים לעזור לך
 • לבלוט
 • ולככב
במרחב הדיגיטלי
One Stop Shop דרונט מספקת לכם כל מה שתצטרכו כדי להצליח:
 • כתיבת תוכן שיווקי
 • שירותי הזנת תכנים מקצועית
 • תרגום תכנים לכל השפות
 • secured-pament-icon
  שירותי סליקה
 • מערכת דיוור ניוזלטרים
 • תמיכת משתמשים לעזרה בשוטף
 • אירוח אתר מאובטח,גיבויים ועדכונים

נשמח לשמוע ממך :)

לקבלת ייעוץ והצעת מחיר, השאירו פרטים:

contact inner pages

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם מלא*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
We
 • love
 • love
 • love
what we do and it shows:

טעימה קטנה מפרויקטים של בניית אתרים בוורדפרס:

מאמרים וטיפים בנושא בניית אתר לעסק:

הקמת אתר וורדפרס

פיתרון של הקמת אתר וורדפרס הפך עם השנים לנפוץ בשל היתרונות הרבים של המערכת. רוצים להקים אתר מקצועי שישרת את צרכי העסק שלכם ויזניק אותו קדימה? היכנסו לכתבה

קרא עוד »

בניית אתרים לשיווק

בניית אתרים לשיווק חברה או עסק באינטרנט הפכה בשנים האחרונות לדבר שבשגרה. עם התפתחות הטכנולוגיה והתחזקות הנוכחות של האינטרנט בחיי היום-יום, חברות רבות פונות לשיווק באינטרנט של מוצרים חדשים וישנים ולהגברת נוכחות המותג שלהן בקרב הקהל.

קרא עוד »

נשמח לשמוע ממך :)

מלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם

contact from header

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם מלא*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
בודק...