דרונט דיגיטל
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עיצוב אתרים מקצועי

הטכנולוגיה בתחום המחשבים עברה תהפוכות רבות בשני העשורים האחרונים, וההשפעה של מגמה זו על בניית אתרים הייתה עצומה בהתאם. מיליוני אתרים שונים פוקדים את האינטרנט ומהווים רשת נרחבת של קולות וסגנונות עיצוב שונים בתכלית. כאשר לכל אתר יש סגנון משלו, כיצד נוכל להגדיר עיצוב אתרים מקצועי?

למרות הסגנונות השונים, ישנם מספר עקרונות בולטים שמתקיימים ברוב אתרי האינטרנט הפופולריים. עיצוב אתרים מקצועי מספק סביבה שימושית שמספקת אינפורמציה, יוצר מותג מוצלח, והכל באמצעות עיצוב מרשים וקוהרנטי.

שישה עקרונות עיצוב אתרים מקצועי

1.
סדר עדיפויות: עיצוב טוב מוביל את המשתמש לאינפורמציה על פי סדר עדיפויות וחשיבות. אינפורמציה עם חשיבות גבוהה יותר תקבל גם עדיפות ויזואלית. למשל: ברוב האתרים, הדבר הראשון שתראו הוא הלוגו. הלוגו משקף את מהות האתר; הוא בדרך כלל יהיה גדול ויופיע בצד ימין העליון של המסך - המקום הראשון אליו הגולשים יסתכלו.

2.
ניווט: העיצוב צריך להבהיר לגולש איפה הוא נמצא ולאן הוא יכול להגיע. יש למקם כפתורים לאזורים שונים באתר במקומות ברורים לעין ולהסביר לאן כל כפתור יקח את הגולש, בין אם באמצעות טקסט או אלמנט ויזואלי המשתמש בדימוי מתאים (לדוגמה: ציור של בית לוקח אותך לעמוד הראשי)

3.
טיפוגרפיה: טקסט הוא האלמנט הנפוץ ביותר בעיצוב אתרים, ולכן יש להשקיע בו לא מעט מחשבה. גופנים שונים מבטאים רעיונות שונים: טקסט בעל חשיבות יקבל לעיתים הדגשה; כותרת עשויה לקבל הדגשה גם קו תחתון; מובאות יופיעו בדרך כלל כטקסט נטוי. כמו כן, לגדלים, צבעים, ריווח ופסקאות יש השפעה גדולה על הכוונה שמאחורי הטקסט עצמו.

4.
שימושיות: אין זה מספיק לעצב אתר שיראה טוב - הוא צריך גם להיות שימושי. אתר שימושי הוא אתר שמתפקד באופן שבו שרוב הגולשים מצפים שהוא יתפקד.

5.
בהירות:בהירות וחדות חשובות מאוד לעיצוב האתר. על הקצוות של האלמנטים הויזואליים להיות חדים. כמו כן, יש להבליט את הגבולות באמצעות ניגודיות גבוהה.

6.
עקביות: עקביות היא אולי למעשה הכותרת של עיצוב אתרים מקצועי. כל הבחירות שנעשו בגדלים, הפונטים, הצבעים, עיצוב הכפתורים, ריווח, האלמנטיים העיצוביים וכו' מוכרחות להיות עקביות. חוסר עקביות באתר שווה ערך לשגיאות כתיב במאמר.

כמובן שתמיד ישנם יוצאים מן הכלל. לעיתים ניתן לשבור את אחד מהעקרונות הנ"ל ולבנות אתר עם פרספקטיבה קצת שונה. עם זאת, רוב האתרים המצליחים ברחבי העולם שומרים על העקרונות של עיצוב אתרים מקצועי, כך שלפני שמחליטים לעשות משהו "שונה" צריך לחשוב - האם זה באמת ישרת את האתר באופן חיובי?

כתבות נוספות

  • EASY CASH - מערכת אישרור הסליקה באינטרנט שמציעה "דרונט" מבוססת על הגדולה במערכות הסליקה ON-LINE הקיימות כיום בישראל. מערכת זו סולקת בחודש מאות מליוני שקלים בעשרות אלפי עסקאות, מול ש.ב.א וחברות האשראי.
  • אתרי Web 2.0 הם אתרים מהדור השני של האינטרנט ומשמשים לרוב כפלטפורמה לתוכן גולשים, בניגוד לאתרים מהדור הראשון המשתמשים בתכנים שמופקים אך ורק על ידי מנהלי האתרים עצמם. תוכן גולשים הפך בשנים האחרונות לדבר החם ביותר באינטרנט, וכך הפך עיצוב אתרי Web 2.0 לאחד מהתחומים המרכזיים בבניית אתרים.
  • ההצלחה של אתר אינטרנט תלויה בשימושיות שלו, ובמקרה של אתר מסחר אלקטרוני, בסבירות שלקוח פוטנציאלי יהפוך ללקוח אמיתי. שימושיות מוגדרת על פי מספר גורמים, אך בשורה התחתונה מדובר בשאלה אחת פשוטה – האם האתר נותן לגולשים את מה שהם רוצים?
דברו איתנו
צור קשרדלג על צור קשר

נשמח לשמוע ממך

מלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
*
checked
עבור לתוכן העמוד

© כל הזכויות שמורות,1999-2018, דרונט דיגיטל. אין לעשות שימוש בחומר המופיע בדף זה ללא אישור מראש מבעלי זכויות היוצרים.