דרונט דיגיטל
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עיצוב ממשקי משתמש

עיצוב ממשקי משתמש הוא אחד מהתחומים המשמעותיים ביותר בעולם פיתוח האתרים. ממשקי משתמש באתרי אינטרנט מקשרים בין הגולש ובין המערכת הפנימית של האתרים באמצעות אלמנטים ויזואליים וטקסטואליים. על הממשק לזספק אמצעים נוחים ואינטואיטיביים להשלמת פעולות של הגולש.

בימים הראשונים של האינטרנט רוב מממשקי המשתמש היו פשוטים והתבססו על תצוגת טקסט וקישורים בגלל המגבלות הטכנולוגיות ומהירויות גלישה נמוכות. היום, לעומת זאת, הרוב הגורף של אתרי האינטרנט משתמשים בממשק משתמש עם (GUI) עם אלמנטים גרפיים.

עיצוב ממשקי משתמשים גרפיים הוא מלאכה מסובכת ומתעתעת. בטח קרה לכם פעם שנכנסתם לאתר אינטרנט עם עיצוב מדהים שגרם לו להיראות כמו האתר הכי נוח בעולם, אבל ברגע שניסיתם להשתמש באתר, גיליתם שההיפך הוא הנכון.

עקרונות בסיסיים בעיצוב ממשקי משתמש

  • תמונה שווה אלף מילים: ממשק משתמש מאפשר להשתמש בדימויי ויזואליים מחיי היומיום כדי להעביר מסרים באופן ברור ותמציתי. אם ניצור כפתור עם סמל של אחד ממותגי כרטיסי האשראי, המשתמש יבין באופן מיידי שלחיצה על הכפתור תוביל אותו לאזור בו ניתן לשלם עבור מוצרים או שירותים באמצעות כרטיס אשראי.

  • זמן זה כסף: אמינותו ואיכותו של אתר אינטרנט נמדדת בשניות. אם מהירות התגובה של האתר איטית מדי, המשתמש ינטוש. מהירות האתר תלויה לעיתים בגורמים שונים כגון השרת עליו המחשב יושב, אך לא תמיד. ישנן שיטות שונות לקיצור תהליכים בממשק המשתמש עצמו שאינם תלויים בחומרה. אל תשתמש בפלאש כבד או בתמונות במשקל גבוה. הם משפיע ישירות על המהירות.

  • משחקי שליטה: בתור מעצבי אתרים, היינו מאוד רוצים לשלוט בפעולותיהם של הגולשים ולהכריח אותם להשתמש באתר באופן ספציפי מאוד. במציאות, כל שאנחנו יכולים לעשות זה להציע להם לבחור פעולותיהם. על ממשק המשתמש לספק לגולש אפשרויות להשלמת ביצוע משימות תפעולויות בדרך מהירה ונוחה. התמקד בעיצוב מזמין, הוראות מתקבלות פחות טוב.

  • פחות זה יותר: עיקרון זה חוזר כמעט בכל תחום בבניית אתרים. ממשק משתמש מורכב עם מאות כפתורים ופונקציות שימושיות עשוי להיראות כמו רעיון טוב, אבל בדרך כלל הוא יגרום למשתמש לכבות את המחשב וללכת לבכות בפינה. תנו למשתמש את מה שהוא רוצה ואת מה שהוא צריך, אבל לא יותר מזה, ועשו זאת באמצעות היררכיה הגיונית ופשוטה להבנה.


דברו איתנו
צור קשרדלג על צור קשר

נשמח לשמוע ממך

מלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
*
checked
עבור לתוכן העמוד

© כל הזכויות שמורות,1999-2018, דרונט דיגיטל. אין לעשות שימוש בחומר המופיע בדף זה ללא אישור מראש מבעלי זכויות היוצרים.