דרונט דיגיטל
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עלויות בניית אתרים

בניית אתרים היא פרויקט שעלויותיו עשויות לנוע בטווח רחב ביותר של מחירים. רוב האנשים סבורים שעלותו של אתר מסתכמת בעיצוב האתר ובכתיבת הקוד עבורו, אך לא כך הדבר. במאמר זה נסקור את העלויות השונות שדורש פרויקט בניית אתרים ונדגיש עלויות שהמבקשים להקים אתר נוטים לשכוח להוסיפן לתחשיב, כגון עלות שם הדומיין ("האתר שלי. קום") ושירותי האחסון.

רכישת שם הדומיין

התשלום עבור שם הדומיין משולם עבור שנת שימוש בשם הדומיין. רוב רושמי הדומיינים, עם זאת, יתנו לכם מחיר הנחה מיוחד על רכישת זכויות השימוש בשם הדומיין למספר שנים. בררו מהם המבצעים המוצעים אצל כל רושם שמות דומיין.

אחסון אתרים

אחסון אתרים הינו השירות המספק לכם את האחסנה בפועל של קבצי האתר. הם מאפשרים לכם להנגיש את האתר שלכם לגולשים ברשת ומספקים בדרך כלל גם שירותים נוספים כגון חשבון אי-מייל, תמיכה במאגר המידע, תמיכה טכנית, גיבויים שוטפים ועוד. התשלום עבור אחסון האתרים נעשה לרוב על בסיס חודשי, והוא נקבע על פי פרמטרים שונים, ששטח האחסון העומד לרשות האתר שלכם הוא אחד המרכזיים שבהם. רוב הספקים יאפשרו לכם לרכוש שטחי אחסון נוספים במידה ויהיה לכם צורך בכך.

אחסון אתרים חינמי

בדומה לשירותים רבים ברשת, ניתן גם למצוא כמובן הצעות לאחסון אתרים בחינם. עם זאת הצעות מפתות לכאורה אלה הן פעמים רבות הצעות שחסרונות רבים בצידם: שטח האחסון מוגבל, שם הדומיין אינו בבעלותכם והוא מסובך ולא קליט, האתר שלכם יחויב להציג פרסומות ובאנרים קופצים ועוד שלל מגרעות. חישבו לכן היטב האם ברצונכם להסתייע בשירותים מסוג זה.

עלויות נוספות של הקמת אתרים

קיימות מספר אפשרויות של הקמת אתרים, שכן אחת מהן כרוכה בעלויות משתנות:

הקמת אתרים בעזרת מיקור חוץ
הקמת אתרים בגישת עשה זאת בעצמך


במידה ותבחרו להקים את האתר שלכם בעצמכם, תחסכו כמובן את העלויות של בוני האתרים אך תידרשו לעלויות אחרות. עלויות אלה עשויות להיות תוכנות לצורך בניית אתרים, שמחיריהן עשויים לנוע מעשרות דולרים ועד מאות דולרים. קיימות גם אפשרויות שונות של אתרים שיספקו לכם תבניות מוכנות בהן תוכלו לשבץ את התכנים שלכם. חלקם יגבו מכם סכום סמלי וחלקם יהיו חינמיים.

הוספת פיצ'רים ייחודיים: אם ברצונכם להקים חנות מקוונת, יתכן שתרצו להוסיף פיצ'רים ייחודיים כגון עגלת קניות, או אפשרות לבצע סליקה של כרטיסי אשראי. שירותים אלה יוסיפו כמובן לחשבון הכללי שלכם שמחיריהן עשויים לנוע מעשרות דולרים ועד מאות דולרים. קיימות גם אפשרויות שונות של אתרים שיספקו לכם תבניות מוכנות בהן תוכלו לשבץ את התכנים שלכם. חלקם יגבו מכם סכום סמלי וחלקם יהיו חינמיים.

דברו איתנו
צור קשרדלג על צור קשר

נשמח לשמוע ממך

מלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
*
checked
עבור לתוכן העמוד

© כל הזכויות שמורות,1999-2018, דרונט דיגיטל. אין לעשות שימוש בחומר המופיע בדף זה ללא אישור מראש מבעלי זכויות היוצרים.