דרונט דיגיטל
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תקנים של בניית אתרים

לפני שמעלים אתר לאוויר העולם הוירטואלי יש לבדוק אם הוא מותאם לתקנים של בניית אתרים. אתרי אינטרנט בנויים על פי קוד מסוים, ורצוי שיהיה מותאם לתקנים הבינלאומיים של קונסורציום הרשת הכלל עולמית (W3C).

התאמה לדפדפנים שונים

התקנים של W3C עוזרים ליצור שפה משותפת בין כל סוגי הדפדפנים, מכשירים ומערכות ההפעלה. לפני שנקבעו תקנים לבניית אתרים, כל מי שרצה אתר שיהיה מותאם לשני דפדפנים שונים היה צריך למעשה לבנות שני אתרים נפרדים עם קידוד שונה לחלוטין.

היום, כשחלק נכבד מהגלישה באינטרנט עוברת למכשירים סלולריים, בניית אתרים על פי התקנים הבינלאומיים חיונית אף יותר - כך מבטיחים תאימות של אתרים בכל אמצעי הגלישה השונים.

התאמה למנועי חיפוש

כמו כן, בניית אתרים על פי תקנים אלה מאפשרת לגוגל ומנועי חיפוש אחרים לסרוק את תוכן האתרים באופן יעיל ומהיר יותר. זחלני הרשת של מנועי החיפוש ידלגו על תגיות עיצוב לא רלוונטיות ולא יתקלו במכשולים נוספים שאתר שאינו מותאם לתקנים של בניית אתרים יציג בפניהם.

אתרים הבנויים על פי התקנים הבינלאומיים פועלים ביעילות ובמהירות גבוהות יותר, והם נגישים יותר לאנשים בעלי מוגבלויות. למשל, התוכנות המיוחדות שעיוורים משתמשים בהן כדי לגלוש באינטרנט לא עובדות עם אתרים שאינם בנויים על פי התקנים.

רבים עדיין לא פועלים על פי התקנים

למרות החשיבות והיתרונות של בניית אתרים על פי תקנים, רוב האתרים באינטרנט עדיין אינם נבנים על פי התקן. זה נובע בעיקר מחוסר מודעות ותפיסות שגויות בנוגע לתקנים. חשוב להדגיש: בניית אתרים על פי תקנים אינה יקרה יותר, ואינה מגבילה את אפשרויות העיצוב והגרפיקה כלל וכלל.

שימוש בתקנים הבינלאומיים של ה-W3C ישדרג את האתר שלכם, יעזור בקידום האתר, ויהפוך את האתר לנגיש בשביל קהל גולשים גדול יותר ברחבי העולם. לכן אין כאן אפילו מקום לספק - בניית אתרים על פי תקנים - חובה !
דברו איתנו
צור קשרדלג על צור קשר

נשמח לשמוע ממך

מלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
*
checked
עבור לתוכן העמוד

© כל הזכויות שמורות,1999-2018, דרונט דיגיטל. אין לעשות שימוש בחומר המופיע בדף זה ללא אישור מראש מבעלי זכויות היוצרים.