דרונט דיגיטל
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בניית אתר מעוצב כהלכה

בניית אתר מעוצב כהלכה חיונית להצלחתו של האתר בקרב ציבור הגולשים הסקפטי וחסר הסובלנות. עם השנים נוצרו מוסכמות מסוימות הנוגעות לאספקטים שונים בתחום עיצוב האתרים וכל מעצב מקצועי צריך להכיר אותן על מנת להקים אתר אפקטיבי.

עיצוב אתרים אינו אמנות מופשטת - מדובר במקצוע מוגדר בעל מגבלות ברורות שמטרתו היא ליצור חלון ראווה לעסק או לגוף שהאתר מייצג. אתר מעוצב כהלכה דורש מראה מרשים אך סולידי ושקוף. אסור להפוך את העיצוב למטרה הראשית של האתר - העיצוב צריך לשרת את התוכן.

להיפטר מפלאש במהירות הבזק

לפני עשר שנים, בניית אתרים באנימציית פלאש הייתה הדבר. אולם אחרי שעברה ההתלהבות, התברר שעיצובי פלאש פוגמים במאמצי קידום האתר במנועי החיפוש מכוון שהם מתקשים לסרוק אותם.

מלבד זאת, לאתרי פלאש יש נטייה להיות ראוותניים יתר על המידה. בסופו של דבר אנשים התחילו לדלג באופן אוטומטי על הסרטון ה"מגניב" שמופיע בכניסה לאתר והיום סרטונים אלה לא משרתים שום מטרה מלבד פרנסה נוספת למעצבים.

עיצוב עקבי וממשק נוח

אם בחרת בעיצוב מסוים, רצוי שהעיצוב יחול על כל הדפים השונים באתר. עיצוב שונה לכל עמוד יבלבל את הגולש ויתן לו תחושה של חוסר עקביות. מדובר בבזבוז על עבודה מיותרת. גוון איפה שאפשר ושמור על עקביות ותבניתיות היכן שצריך.

עיצוב וממשק משתמש תלויים זה בזה. חלק נכבד מהעיצוב מוגדר על ידי הממשק ועל פי צרכי ודרישות הגולש. בניית אתר מעוצב כהלכה תשים דגש על הניווט באתר תוך כדי שמירה על פרופורציות. עיצוב טוב נותן עדיפות ויזואלית לאלמנטים העיקריים באתר, בין אם באמצעות סגנון, גודל או צבע.

עיצוב על פי אופי

אתר צריך להיות מעוצב בהתאם לאופי התחום בו הוא עוסק ולאופי של קהל היעד. עיצוב של אתר לילדים יהיה שונה בתכלית מעיצוב של אתר השקעות בבורסה. העיצוב של אתר אישי לזכרה של כלבתה האהובה של יוספה בורנשטיין יהיה בעל אופי שונה מהעיצוב של אתר המסורים החשמליים של יששכר בן-שימול.

דברו איתנו
צור קשרדלג על צור קשר

נשמח לשמוע ממך

מלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם
שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
*
*
checked
עבור לתוכן העמוד

© כל הזכויות שמורות,1999-2018, דרונט דיגיטל. אין לעשות שימוש בחומר המופיע בדף זה ללא אישור מראש מבעלי זכויות היוצרים.